wmaraci reklam
lidertakipci

Ubuntu vs. Windows?

16 Mesajlar 4.559 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

kulpsuzfincan kulpsuzfincan Art Director Kullanıcı
  • Üyelik 27.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Mesajlar 261
  • Beğeniler 18 / 34
  • Ticaret 4, (%100)

chbz adlı üyeden alıntı

fakirim ben :D masaüstünde takiliyorum, laptop alamadim :D lap aldigimda ona linux kurup, masaüstüne win kuracagim. :) pc basindayken iyi grafik gidiyor, geceleride yatakta otur bloglari gez makale oku yazilimla ilgilen. gece grafik hic cekilmiyor :D

Yanlış bilgi, grafikerler öncelik mac, sonralık linux kullanır. zira ps aslen bir mac yazılımıdır, windowsa sürümü sonradan çıkmıştı.
Onur07

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

chbz chbz Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 16.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / K
  • Meslek Webmaster
  • Mesajlar 458
  • Beğeniler 191 / 129
  • Ticaret 0, (%0)

kulpsuzfincan adlı üyeden alıntı

Yanlış bilgi, grafikerler öncelik mac, sonralık linux kullanır. zira ps aslen bir mac yazılımıdır, windowsa sürümü sonradan çıkmıştı.

:D:D ben hayatimda linux kullanan bir grafiker görmedim : ) sen gördünmü? bildigim tüm grafikerler win. kullanir, mac kullanan zaten türkiyede cok az kisiler. gimpi herhalde grafiker kullanmiyor, psten daha iyi bir grafik programi yoktur. ps line kurulmasina kurulur, bikere denedim ama cok kötü kasiyor, her bir adim icin 1 küsür dakika bekliyordum, ps o kadar kasiyorsa illustrator allah bilir ne kadar kasar, yada hic acilir mi? zaten yabanci videolara baktigimizda ps ve diger grafik derslerine, bircok yabanci %85 mac kullaniyor =)

kulpsuzfincan kulpsuzfincan Art Director Kullanıcı
  • Üyelik 27.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Mesajlar 261
  • Beğeniler 18 / 34
  • Ticaret 4, (%100)
türkiyedeki hemen hemen bütün ciddi grafik ajansları mac kullanır, hele baskıyla da uğraşıyorsa ajans alternatifi yoktur başka. mac yoksa grafik işleme ve baskı için linux windowstan daha işlevseldir. Windows sadece ev kullanıcılarına hitap eder. İş amaçlı ve profesyoneller kullanmazlar, gördüğünüz ilk ajansa girip bakabilirsiniz.

windowsun tek avantajı, pazarı devlet desteğiyle ele geçirmiş olması. bugün kurumlar open office gibi bedava bir yazılım yerine yüzbinlerce doları microsoftun kasalarına ihale etmelerinde de bu sebep yatıyor. PS, 3ds max veya bir video işleme programının neden windowsta bu kadar kasıldığı ise, windows'un gerçekte bu yazılımlar için uygun olmadığı yatmakta.

Başa dönersek, kullanım amacına göre değişir tercihler. Şayet billboard veya baskı işiyle uğraşmıyorsanız, veya video düzenleme işiyle. Windows caziptir.
Rednoize

kişi bu mesajı beğendi.

NuCLeuS NuCLeuS sistemlinux.org Kullanıcı
  • Üyelik 01.12.2010
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 735
  • Beğeniler 110 / 318
  • Ticaret 1, (%100)
Biraz reklam gibi olacak ama sitemdeki bir yazıda uzun uzun anlatmıştım. Konuyu açan arkadaşın merakını giderecektir diye düşünüyorum.

Linux ve Windows Arasındaki Farklar Nelerdir ?

Yazıyı çok uzun olduğu için boş vaktinizde okuyun derim. Yazı ile ilgili eleştireceğiniz noktalar varsa yorum olarak belirtmenizi isterim.

wmaraci
wmaraci

Rednoize Rednoize Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 25.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek İşletmeci
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 1105
  • Beğeniler 577 / 331
  • Ticaret 18, (%100)

NuCLeuS adlı üyeden alıntı

Biraz reklam gibi olacak ama sitemdeki bir yazıda uzun uzun anlatmıştım. Konuyu açan arkadaşın merakını giderecektir diye düşünüyorum.

Linux ve Windows Arasındaki Farklar Nelerdir ?

Yazıyı çok uzun olduğu için boş vaktinizde okuyun derim. Yazı ile ilgili eleştireceğiniz noktalar varsa yorum olarak belirtmenizi isterim.

Baayağı uzun yazmışsın eline sağlık, teşekkürler.

NuCLeuS NuCLeuS sistemlinux.org Kullanıcı
  • Üyelik 01.12.2010
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 735
  • Beğeniler 110 / 318
  • Ticaret 1, (%100)

Rednoize adlı üyeden alıntı

Baayağı uzun yazmışsın eline sağlık, teşekkürler.

Rica ederim ne demek :)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al