wmaraci reklam
lidertakipci

Windows 10 İnceleme

11 Mesajlar 3.247 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

KaganUslu KaganUslu Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 15.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad K** U**
  • Mesajlar 567
  • Beğeniler 31 / 88
  • Ticaret 22, (%100)
Merhaba değerli takipçilerim bugün bu yazımda windows 10 sürümü hakkında incelemelerim sonucunda ulaşmış olduğum detaylar ve ipuçları hakkında bilgiler vereceğim.

Windows, Amerika'da barınan Bilgates öncülüğündeki Microsoft şirketlerinden biridir. Bin dokuzyüz doksanlı yıllarda dos işletim sistemlerini XP işletim sistemlerine kadar getirmiş daha sonra ise grafiğe ağırlık vererek Windows 7, Windows 8 ve en son güncelleme ile Windows 10'u kullanıcılara ücretsiz bir şekilde paylaşmıştır.

Windows diğer işletim sistemlerine göre kapalı kod olmasına rağmen Dünya'da yaygın olarak kullanılan şirket ve resmi kurumlarda dahi bilgisayarlara kurulu olan işletim sistemidir.Windows'un masaüstü incelemesini göz önüne alırsak Windows 7'de bulunan başlat çubuğu ile Windows 8'de bulunan başlat ekranının birleştiğini görebilmekteyiz. Birçok kullanıcı Windows 7'de ki başlat menüsü alıştığından dolayı Windows 8'de bulunan ayrı bir ekran açan başlat menüsüne alışamamıştı Windows bunu analiz ederek başlat menüsünün bir kısmını Windows 7'den bir kısmını ise Windows 8'den alarak ikisini birleştiren bir başlat menüsü ile güncelleme yapmıştır.

Windows 10'un güzel ayrıntılarını ele aldığımızda ücretsiz güncelleme gelmesi ve Xbox entegrayonları kullanıcılara büyük kolaylık sağlayacaktır.Yeni taracıyısı olan Edge ile kullanıcıların ilgisini çekmesi ve internet kodlarını azaltması da ilgi çekicidir. Microsoft hesabınızı hem outlook sistemine hep denetim hesaplarınıza entegrasyon etmesi de kullanıcılar için işi kolaylaştırmıştır.

Windows 10'un kötü ayrıntılarını ele aldığımızda Window 8 kullanırken Windows 10'a format atmadan güncelleme yaptığınızda kasmalar hatta çökmeler meydana gelebilmektedir ve recovery güncellemeden dolayı devre dışı kaldığından bilgisayarınıza garanti yolu gözükebilir.

Windows 10 güncellemesi yaparken Windows 8'i silip Windows 10'u kurmanız yararınıza olacaktır. Gözümüze çarpan kötü ayrıntılardan biri ise halen Windows'un Türkçe dil ile ilgili bir güncelleme yapmamasıdır. Windows 7'den itibaren Windows 8 ve Windows 10'da Türkçe konuşma üzerine herhangi bir güncelleme gelmemesi Türk kullanıcılar için olumsuzluk yaratmıştır.

Windows 10 grafikleri ve performansı açıdan güncellemer getirilerek iyileştirildiğini görmekteyiz. Birçok eklenti ve entegrasyon ile de kullanıcılara büyük kolaylık sağlamak için uğraştıklarını belirtmekte fayda var. Her şirkette olduğu gibi Microsoft'da hatalara devam ettiği noktalar olsa da Dünya'da şuanda Microsoft gibi bir işletim sistemi üzerine uğraşan bir şirket bulunmamaktadır. Bu yüzden şimdiden Windows 8'inizin yedeğini alıpp format atarak Windows 10'a geçmenizi ve yeniliklerle tanışmanızı isteriz. Sizlerde Windows 10'a geçmek istiyorsanız buyrun size başlangıç yolu: https://www.microsoft.com/tr-tr/software-download/windows10 adresinden ulaşabilirsiniz.

Windows 10 sistemi ile ilgili soru ve sorunlarınızı bana bu başlık altından iletebilirsiniz bu yazımı okuduğunuz için çok teşekkür ederim iyi günler dilerim :)

KAYNAK: http://kaganuslu.com/windows-10-inceleme/
leventyikilmaz

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

nokta nokta Kurumsal SEO Çözümleri Kullanıcı
  • Üyelik 14.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Web/Seo/ARGE
  • Konum Hatay
  • Ad Soyad O** C**
  • Mesajlar 2585
  • Beğeniler 758 / 758
  • Ticaret 15, (%93)
ben 8'i hiç sevmemiştim ;) bunuda sevmem herhalde;) teşekkürler yinede

NEWS KAYITLI SOSYAL MEDYA SATIŞ SİTELERİNE ORGANİK KEYWORD ALAN ADINDAN TANITIM YAZISI

demirkurt94 demirkurt94 www.BizimSMS.Mobi Kullanıcı
  • Üyelik 23.02.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Bizim SMS
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** D**
  • Mesajlar 589
  • Beğeniler 133 / 143
  • Ticaret 114, (%99)
yardımınız için şimdiden teşekkür ederim.

Bilgisayarıma windows 10 kurdum herşey gayet güzel ancak hesap makinem için fn + hesapmakinetuşuna bastığımda aşağıdaki gibi görntü geliyor ve bilgisayarı kapatmadan gitmiyor nasıl hesap makinesini oraya tekrar atayabilirim sürekli hesap makinesi kullanıyorum alışkanlık ordan açıyorum. yardımlarınız için teşekkür ederim.

KaganUslu KaganUslu Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 15.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad K** U**
  • Mesajlar 567
  • Beğeniler 31 / 88
  • Ticaret 22, (%100)
hocam o konu ile ilgili bir fikrim yok

wmaraci
wmaraci

Androman Androman IRC... Kullanıcı
  • Üyelik 15.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Memur
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad F** T**
  • Mesajlar 464
  • Beğeniler 177 / 178
  • Ticaret 15, (%100)
demirkurt94

• Üyelik 23.02.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Bizim SMS
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** D**
  • Mesajlar 589
  • Beğeniler 133 / 143
  • Ticaret 114, (%99)

çok çok teşekkür ederim ama olmadı yine aynı hatayı aldım malesef hocam

Androman Androman IRC... Kullanıcı
  • Üyelik 15.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Memur
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad F** T**
  • Mesajlar 464
  • Beğeniler 177 / 178
  • Ticaret 15, (%100)

demirkurt94 adlı üyeden alıntı

çok çok teşekkür ederim ama olmadı yine aynı hatayı aldım malesef hocam

Hesap makinesini kaldırmayı dene. Yada nasıl kaldıracağına Google'dan bak. Kaldırdıktan sonra, sol altta bulunan Windows simgesine tıkla, cmd yaz sağ tıklayarak Yönetici Olarak Çalıştır seçeneği ile aç. Açılan pencereye SFC /SCANNOW yazıp ENTER'a bas. İşlem bittikten sonra marketten hesap makinesini tekrar yükle. Bu da olmazsa, alternatif hesap makinelerine bakacaksın :)

• Üyelik 23.02.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Bizim SMS
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** D**
  • Mesajlar 589
  • Beğeniler 133 / 143
  • Ticaret 114, (%99)

Androman adlı üyeden alıntı

Hesap makinesini kaldırmayı dene. Yada nasıl kaldıracağına Google'dan bak. Kaldırdıktan sonra, sol altta bulunan Windows simgesine tıkla, cmd yaz sağ tıklayarak Yönetici Olarak Çalıştır seçeneği ile aç. Açılan pencereye SFC /SCANNOW yazıp ENTER'a bas. İşlem bittikten sonra marketten hesap makinesini tekrar yükle. Bu da olmazsa, alternatif hesap makinelerine bakacaksın :)

hesap makinesi çalışıyor ama fn tuşunda çalışmıyor oraya atama yapmıyor dediklerinizi de uygulayacğım teşekkürler

systemworm systemworm MUVHOST Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 06.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Bilgi Teknolojileri Uzmanı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad H** Y**
  • Mesajlar 8
  • Beğeniler 2 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
Casper TW9 marka i7 1.7 Ghz 1. nesil işlemci 8 gb ddr3 ram, 1 TB SSHD, nvidia 425M ekrartlı laptop um var Windows 10 kurdum. Şuan için performans gayet iyi menüler güzel arama özelliği hızlı benim için en önemli özellik aramaların kısmının rahat ve hızlı olması. Çünkü masaüstüme farklı isim koymak lazım masa çöplüğü falan mesela :D

ogzhntr ogzhntr WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Elektrik - Elektronik Tekniker
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad O** E**
  • Mesajlar 1858
  • Beğeniler 89 / 532
  • Ticaret 2, (%100)
Ücretsiz derken hocam ürün anahtarı olanlar içinmi geçerli

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al