wmaraci reklam
lidertakipci

Yerel Disk C Problemi

29 Mesajlar 8.828 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Nurcin Nurcin Sms Onayı Gerekli Kullanıcı
  • Üyelik 04.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 24 / K
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 1635
  • Beğeniler 237 / 284
  • Ticaret 3, (%100)

mertozgun adlı üyeden alıntı

Bilgisayarın özelliklerini yazarsan yardımcı olabilirim.

wmaraci
reklam

Batuhan Batuhan Kendine webmaster Kullanıcı
  • Üyelik 08.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 3455
  • Beğeniler 783 / 1009
  • Ticaret 1, (%100)
:D Auslogics BoostSpeed'ni içinde her şey mevcut, kayıt defteri onarma-temizleme-birleştirme dahil bir sürü faydalı araç var, bu bakımları ilk yapışından itibaren 1 hafta arayla sürekli yaparsan mükemmel bir hıza ulaşırsın,
p4 işlemcim olmasına rağmen bende de512 MB RAM var ancak makine uçuyor.
Fakat deneme sürümü hiçbir işine yaramaz, çünkü temziliğin t'sini yapmıyor, internette ve bende lisansı kırılmış versiyonu var, eğer bulamazsan ö.m ile mail adresini yollarsan mail'İne gönderebilirim.

Bu arada her kurulan yazılım kayıt defterinde yeni bir girdi demektir ve yazılım kaldırıldığı zaman %90 girdi kayıt defterinde kalır. Bu yüzden bu bakımları yapsan bile gereksiz her programı kurup kaldırma ;)

• Üyelik 04.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 24 / K
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 1635
  • Beğeniler 237 / 284
  • Ticaret 3, (%100)
@Batuhan boş bir vakitte msn'ni alıp bana göndermeni isteyeceğim,hazır ol :D

mertozgun mertozgun WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Mesajlar 153
  • Beğeniler 0 / 1
  • Ticaret 0, (%0)

Batuhan adlı üyeden alıntı

:D Auslogics BoostSpeed'ni içinde her şey mevcut, kayıt defteri onarma-temizleme-birleştirme dahil bir sürü faydalı araç var, bu bakımları ilk yapışından itibaren 1 hafta arayla sürekli yaparsan mükemmel bir hıza ulaşırsın,
p4 işlemcim olmasına rağmen bende de512 MB RAM var ancak makine uçuyor.
Fakat deneme sürümü hiçbir işine yaramaz, çünkü temziliğin t'sini yapmıyor, internette ve bende lisansı kırılmış versiyonu var, eğer bulamazsan ö.m ile mail adresini yollarsan mail'İne gönderebilirim.

Bu arada her kurulan yazılım kayıt defterinde yeni bir girdi demektir ve yazılım kaldırıldığı zaman %90 girdi kayıt defterinde kalır. Bu yüzden bu bakımları yapsan bile gereksiz her programı kurup kaldırma ;)

Bu programı arkadaşım kullanıyordu, verim alamadığını söyledi (sanırım buda kayıt defterindeki girdileri siliyordu)fakat kayıt defteri olayına katılıyorum , sanal işletim sistemlerine kur ne kuracaksan, hem bilgisayarın yavaşlamaz hemde sen rahat olursun , kaldırma problemi olmaz.

wmaraci
wmaraci

kalpsizkrall kalpsizkrall CeCu Kullanıcı
  • Üyelik 25.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad C** U**
  • Mesajlar 293
  • Beğeniler 14 / 55
  • Ticaret 0, (%0)

Bi an benim bilgisayarı gördüm gibi oldum amd yi görünce anladım benimki intel celeron(evet antikacıyım)

Bu arada ccleaner i her bilgisayarı kapatmadan önce kullan ve advanced system care programının full unu kullan derim.Bu acıları çeken bilir derim ve bir zamanlar bi oyun açılsın diye bilgisayarın başında yasin okuduğumu bilirim. :)

Nerde o eski wmaraci

mertozgun mertozgun WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Mesajlar 153
  • Beğeniler 0 / 1
  • Ticaret 0, (%0)

kalpsizkrall adlı üyeden alıntı

Bi an benim bilgisayarı gördüm gibi oldum amd yi görünce anladım benimki intel celeron(evet antikacıyım)

Bu arada ccleaner i her bilgisayarı kapatmadan önce kullan ve advanced system care programının full unu kullan derim.Bu acıları çeken bilir derim ve bir zamanlar bi oyun açılsın diye bilgisayarın başında yasin okuduğumu bilirim. :)

eskiden p4 , 521 mb ram , 40gb hdd ,128mb e.k ile nfs4 hot pursuit miydi neydi onu oynamaya çalışırdım hala aklımda o oyun :D

• Üyelik 04.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 24 / K
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 1635
  • Beğeniler 237 / 284
  • Ticaret 3, (%100)
Allah'tan oyun oynamıyorum da günaha girmiyorum.
Bir program kullanıyorum o da photoshop diğer herşey lay-lay-lom..
Auslogics BoostSpeed programını indirdim onu kullanacağım.
Ve dediğiniz gibi ccleaner'i her bilgisayarı kapatmadan önce kullanacağım.
Hepinize çok teşekkr.
Aynı zamanda Auslogics BoostSpeed bu program nasıl kullanılıyor? (çok soru soruyorum..)

Batuhan Batuhan Kendine webmaster Kullanıcı
  • Üyelik 08.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 3455
  • Beğeniler 783 / 1009
  • Ticaret 1, (%100)

DarkGirl adlı üyeden alıntı

Allah'tan oyun oynamıyorum da günaha girmiyorum.
Bir program kullanıyorum o da photoshop diğer herşey lay-lay-lom..
Auslogics BoostSpeed programını indirdim onu kullanacağım.
Ve dediğiniz gibi ccleaner'i her bilgisayarı kapatmadan önce kullanacağım.
Hepinize çok teşekkr.
Aynı zamanda Auslogics BoostSpeed bu program nasıl kullanılıyor? (çok soru soruyorum..)

Umarım faydasını görürsün ;)
(boost speed araçlarını hafta da bir kullanmayı unutma, en azından düzelene kadar)

tearsinthesun tearsinthesun Yerine Sevemem Kullanıcı
  • Üyelik 04.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek Bilgisayar - Otomasyon
  • Mesajlar 84
  • Beğeniler 0 / 3
  • Ticaret 0, (%0)
PSD dosyalarının Photoshop tarafından açılmama sorununu CCLeaner programı ile halletmişsiniz ama; Bilgisayarıma sağ tık - Özellikler - Gelişmiş sekmesinden performans sekmesine tıklatın. Akabinde oradan da gelişmişe tık yapıp Bellek Kullanımı sekmesini Programlar olarak ayarlarsanız Ram (random access memory - değişken hafıza) programlara kaydırılır.

Bilgisayarınızı daha hızlı hale getirebilirsiniz. Bunun için Bilgisayarıma sağ tık - Özellikler - Gelişmiş sekmesinden performans sekmesine tıklatın. Görsel efektler sekmesi altından En iyi performans için ayarlayı tıklatın. Daha sonra tarayıcınızın toolbar olarak adlandırdığımız 3rdy programları kaldırın. Kullandığınız tarayıcıya bağlı olarak (örneğin ie'nin programlar sekmesi altında Internet Explorer, varsayılan tarayıcı olup olmadığını denetlesin seçeneğini kaldırarak ie'yi daha hızlı açabilirsiniz) çeşitli denetleme yazılımlarını deaktif edin.

Regedit ve msconfig yardımı ile bilgisayarınızın ilk açılış anındaki gereksiz programları disable (deaktif) edin.

Kullandığınız antivirüs bile bilgisayarınızın yavaşlamasına neden olabilir. Bilgisayarınızın kaldırabileceği doğru antivirüsü seçtiğinizden emin olun.

Iyi forumlar. (Altıntı değildir.)

Bir toprağın suyu özlemesi gibi özledim seni...
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al