wmaraci reklam

Pasaport Kayıtlı iPhone 11 Almak? - Sahibinden

13 Mesajlar 11.589 Okunma
wmaraci reklam

berkaycatak berkaycatak Kendi Çapında Geliştirici Kullanıcı
  • Üyelik 15.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 22 / E
  • Meslek Yazılımcı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** Ç**
  • Mesajlar 1242
  • Beğeniler 1278 / 406
  • Ticaret 9, (%100)
Merhaba, sahibindende gezerken pasaport kayıtlı 11 lerin çok uygun olduğunu gördüm. Sizce yurtdışı pasaport kayıtlı cihaz almak mantıklı mı? Ne dezavantajları vardır? Yakın tarihlerde alan oldu mu? Bilgi verir misiniz

wmaraci
reklam

Cyprus Cyprus Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 14.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** D**
  • Mesajlar 790
  • Beğeniler 257 / 143
  • Ticaret 1, (%100)
O gün dayımla konuşmustum, elimizde iphone 8 plus var kıbrıs kayıtlı şu anda kapalı satmayı düşünüyoruz fakat en az 1.500 yada 2000 satılır. Neyse dayım dedi ki birisine kayıtlı iphone almak istersen o telefonun uzerine kendi pasaport kaydını yapman gerek alacaksan sıfır al dedi.

Bilgi dogru mu bulmiyorum ama bence doğru

Engin07 Engin07 Engin ÖZTÜRK Kullanıcı
  • Üyelik 20.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad E** Ö**
  • Mesajlar 1965
  • Beğeniler 700 / 560
  • Ticaret 36, (%100)
Yeni yasayla birlikte pasaport kayıtlı bir telefon alınmaz. Daha doğrusu 2019 yılında güncellenen yasadan sonra gerçekleştirilen kayıtlar için bu durum geçerli. Daha öncesi için bir problem yok. Yeni yasaya göre sanırım mayıs aynda güncellendi (1500 TL'ye çıktığı zaman) ve bu güncellemeyle birlikte kimin pasaportu üzerine kayıt edildiyse o pasaport sahibinin üzerine kayıtlı olan telefon hatları ilgili cihazda çalışabilir. Farklı kişilere ait hatlar takıldığında sinyal almayacaktır. Bende iPhone 11 Pro alacaktım uyguna yurt dışından arkadaş getirecekti direkt alış fiyatına abimin pasaporta kayıt edecektim fakat hattı abimin üzerine taşımakla uğraşmamak adına düne kadar paramın üzerine eklemeler yaptım Türkiye'den satın aldım.

Özetle pasaport kayıt işleminin 1500 TL olduğu tarih itibariyle yapılan kayıtlarda ilgili kaydı kim yaptıysa o telefonu kullanabilir. Onun dışında kullanmak isteyen kendi pasaportuna 1500 TL vererek tekrardan kayıt ettirmeli.
berkaycatak

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 15.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 22 / E
  • Meslek Yazılımcı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** Ç**
  • Mesajlar 1242
  • Beğeniler 1278 / 406
  • Ticaret 9, (%100)
Anladım hocam ben de vazgeçtim ya. Bu arada şey sorayım, iPhone 7 plus kullanıyorum ben de 10 ay oldu 3800 TL’ye almıştım. Acaba diyorum 3500’e birine satıp üstünü tamamlayıp iPhone 11 128 GB mı alsam? Cihazın git gide değeri düşüyor. iPhone X’e bile artık insanlar 5bin üzeri etmez diyor. Değer daha da düşmeden satıp yenilesem mi? 3800’e telefonu satsam, 1500 TL borsadan kar etmeyi düşünüyorum. Yani cihaz 2700 TL’ye gelmiş olacak. Mantıklı mı, siz Pro’dan memnun musunuz, 11 ile arasında fark var mı?

Engin07 adlı üyeden alıntı

Yeni yasayla birlikte pasaport kayıtlı bir telefon alınmaz. Daha doğrusu 2019 yılında güncellenen yasadan sonra gerçekleştirilen kayıtlar için bu durum geçerli. Daha öncesi için bir problem yok. Yeni yasaya göre sanırım mayıs aynda güncellendi (1500 TL'ye çıktığı zaman) ve bu güncellemeyle birlikte kimin pasaportu üzerine kayıt edildiyse o pasaport sahibinin üzerine kayıtlı olan telefon hatları ilgili cihazda çalışabilir. Farklı kişilere ait hatlar takıldığında sinyal almayacaktır. Bende iPhone 11 Pro alacaktım uyguna yurt dışından arkadaş getirecekti direkt alış fiyatına abimin pasaporta kayıt edecektim fakat hattı abimin üzerine taşımakla uğraşmamak adına düne kadar paramın üzerine eklemeler yaptım Türkiye'den satın aldım.

Özetle pasaport kayıt işleminin 1500 TL olduğu tarih itibariyle yapılan kayıtlarda ilgili kaydı kim yaptıysa o telefonu kullanabilir. Onun dışında kullanmak isteyen kendi pasaportuna 1500 TL vererek tekrardan kayıt ettirmeli.

wmaraci
wmaraci

Mrtcn Mrtcn PrismaCSI Kullanıcı
  • Üyelik 06.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Cyber Sec & Project Manager
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 3356
  • Beğeniler 481 / 1986
  • Ticaret 10, (%100)
Ben telefonu yurt dışından aldım pasaporta kayıt ettim, İphone 11 256GB aldım her türlü Türkiye'den ucuza denk geldi Apple orjinal kılıfı dahil buna

Hat kullanıcısı pasaport kaydını yapan olursa çalışıyor, Hat sahibi farklı olabilir sinyal alıyor böylelikle ama ilerisi ne olur belirsiz.

dipnot: paran varsa pasaport kaydı da çok kolay 3 dk da adamlar imei kaydı yapıyor. Çok yağlı kapı
berkaycatak

kişi bu mesajı beğendi.

Engin07 Engin07 Engin ÖZTÜRK Kullanıcı
  • Üyelik 20.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad E** Ö**
  • Mesajlar 1965
  • Beğeniler 700 / 560
  • Ticaret 36, (%100)

berkaycatak adlı üyeden alıntı

Anladım hocam ben de vazgeçtim ya. Bu arada şey sorayım, iPhone 7 plus kullanıyorum ben de 10 ay oldu 3800 TL’ye almıştım. Acaba diyorum 3500’e birine satıp üstünü tamamlayıp iPhone 11 128 GB mı alsam? Cihazın git gide değeri düşüyor. iPhone X’e bile artık insanlar 5bin üzeri etmez diyor. Değer daha da düşmeden satıp yenilesem mi? 3800’e telefonu satsam, 1500 TL borsadan kar etmeyi düşünüyorum. Yani cihaz 2700 TL’ye gelmiş olacak. Mantıklı mı, siz Pro’dan memnun musunuz, 11 ile arasında fark var mı?

Normal 11 ile Pro sürümler arasında fark var diyebileceğim özellikler;
1- Ekstra kamera,
2- Telefon ekranı kullanılan malzeme.

Diğer şeyleri aynı diye hatırlıyorum. Performans olarak fark olmayacaktır yani.

Winchester Winchester Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 01.04.2017
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 155
  • Beğeniler 25 / 40
  • Ticaret 1, (%100)
iPhone 7'yi 3.500'e satamazsın.

• Üyelik 15.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 22 / E
  • Meslek Yazılımcı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** Ç**
  • Mesajlar 1242
  • Beğeniler 1278 / 406
  • Ticaret 9, (%100)
7 değil 7 plus, kozmetik açıdan 10/10 durumda. Garantisi var. yanında bütün aksesuarları da verilecek. Ayrıca orijinal apple kılıfı da vereceğim

Winchester adlı üyeden alıntı

iPhone 7'yi 3.500'e satamazsın.

Gok94 Gok94 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.10.2019
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Adwords
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad G** E**
  • Mesajlar 225
  • Beğeniler 8 / 76
  • Ticaret 0, (%0)
kim pasaportuna kaydettirdiyse kullanan hat sahibide o olacak maalesef. Yurt dışına gir çık imkanınız var ise getirtin sonra kendi pasaportunuza kaydedin

Cyprus Cyprus Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 14.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** D**
  • Mesajlar 790
  • Beğeniler 257 / 143
  • Ticaret 1, (%100)
Iphone alma android al yurt dışında ucuz fiyatı yarı yarıya buradaki telefon 4000 yurt dışında 2000

wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al