wmaraci reklam
lidertakipci

Farklı Sunucudaki Siteden Veri Çekmek (Her Programlama Diline Uygun)

16 Mesajlar 4.608 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

WmOptimize WmOptimize Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 01.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek WebProgramlama
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad H** F**
  • Mesajlar 410
  • Beğeniler 151 / 174
  • Ticaret 3, (%100)
turudu Hocam html veriden kasıt bilgi anlamında yazdım. Yeteri kadar yazdınız teşekkür ediyorum. Umarım bu web apiyi de sökeriz. Asp.net bilgim var bu bilgi umarım burada yardımcı olur. Web api yapısı biraz değişik mantığını anlamaya başlayınca gerisi gelir diye umuyorum. Ben ellerimi sıvadım hocam. Bu işe ya giricem ya giricem. Anladığım kadarı ile biraz meşgul birisiniz. Takıldığım ya da anlamadım bir kısım olunca pm atmamın mahsuru var mıdır ?

wmaraci
reklam

turudu turudu WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Yazılım Geliştirme Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad L** T**
  • Mesajlar 165
  • Beğeniler 2 / 55
  • Ticaret 0, (%0)
Üzgünüm.

PM ile skype ile yada diğer iletişim yolları ile iletişim kurmuyorum ve destek vermiyorum.

Ben genel olarak herkesin faydalanacağı bir şekilde forum konularına yazıyorum. Bilgi ve deneyimimi paylaşıyorum. Bir nevi "yolu" işaret ediyorum. Amacım ne ticari ne de bağlantı kurmakdır. O yüzden kusura bakmayın diyorum. Farkındalık yaratmak, ciddiyet ve prensip sahibi olmak, yasal işler yapmak ve gençlere kendimce destek vermek için buradayım.

Teşekkürler

WmOptimize WmOptimize Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 01.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek WebProgramlama
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad H** F**
  • Mesajlar 410
  • Beğeniler 151 / 174
  • Ticaret 3, (%100)
turudu Yine de teşekkürler. Ancak bu yönlendirmelerin pek iş gördüğünü söyleyemicem çünkü programlama konusunda pek fazla kaynak yok ve bu iş için ya ingilizce bilinmesi gerekir yada okulunu okumak gerekir kurslar bile bazen işe yaramamakta. Umarım düşünceli yazılımcılar bunu göz önünde bulundurur ve eğitim videosu çekmeyi düşünür. Çünkü yazılım konusunda dışa çok bağımlıyız. Ve global projelerde niche'den ileri gidemiyoruz. Ben size tekrar verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim. Ayrıca yakında yeni açtığım bir sitemde asp.net dersleri yayınlayacağımı bildirmek isterim :) Tabi bildiğimiz kadarı işte. Eğer web apiyide aşarsak ona gelir sıra diye düşünüyorum. Benim amacım tamemen dışa bağımlılığı bu sektörde azaltmak çünkü ipin ucunda biz varız ve sorumlular da biziz diye düşünüyorum. Konu yavaş yavaş kapandığı için biraz fazla yazı ile sonlandırdım :)

turudu turudu WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Yazılım Geliştirme Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad L** T**
  • Mesajlar 165
  • Beğeniler 2 / 55
  • Ticaret 0, (%0)
http://www.idefix.com/Kitap/AspNet-Web-API-ve-Mimari-Ozellikleri/Burak-Tungut/Egitim-Basvuru/Bilgisayar/urunno=0000000707946 satın alabilirsiniz. İnternette sınırsız sayıda kaynak var. Faydalanın. Ben bir ara aradığım içeriği bulamıyorum diye giriş seviyesinde rusça öğrenmiştim. Sadece ingilizce yeterli değil bunu da bilin :)

İngilizce ve daha fazla sayıda dil bilmeniz şarttır. Düşünceli yazılımcılar karınlarını doyurma derdindeler :) Sorduğunuz sorular ticari olarak eğitim&danışmanlık gerektiren ve finans sektöründen tutun da diğer tüm stratejik sektörlerde aranılan, sorulan ve kafa patlatılan işlerdir. Algoritma, API, web servisler, SQL zaten tam manasıyla programcılık demektir.

Sizin istediğiniz şey esasında bir deneyimdir. Know-How öyle bir söz dizimi kod bloğu yada html-css gibi kolayca öğrenilebilecek bir script dil değildir. Pahalıdır. Zaman gerekir. Emek ister. http://apigee.com sitesini çözerseniz programcılığın mantığını çözersiniz.

wmaraci
wmaraci

gcx gcx WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.04.2023
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek WM
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad C** Ö**
  • Mesajlar 1
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)

Başlangıç için API nedir tam olarak anlamak adına bir yazı yazmıştım. Dilerseniz makaleyi okuyup yapmak istediğiniz işlemi API vasıtasıyla gerçekleştirebilirsiniz.

https://blog.koddit.com/yazilim/api-nedir-ne-ise-yarar-orneklerle-inceleyelim

Twitter API'yi kullanarak da bir örnek kod parçası eklemiştim yazıya, yazıyı takip edip denemeler de yapabilirsiniz.

Mesaj 1 defa düzenlendi. Son düzenleyen: gcx (25.04.2023 08:49)

epine epine WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.07.2021
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek yazılımcı
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad M** T**
  • Mesajlar 206
  • Beğeniler 8 / 30
  • Ticaret 0, (%0)

az biraz amator işi yap ac c# ı chromium ile yardır yaren :)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al